LRAD (USA)

LRAD (USA)Akustické systémy s velkým dosahem pro vysoce srozumitelné udílení pokynů davu lidí na vzdálenost až 3 km a jejich bezpečné rozptýlení silným akustickým signálem o intenzitě až 160 dB. Zvuk lze přesně směrovat v úhlu 30°/15°. Pro mobilní použití lze LRAD zabudovat do automobilu (např. nový a lehký LRAD 450XL).

Vytvoření bezpečnostních zón mezi demonstranty a příslušníky policie šetří jejich síly a podstatně omezí použití dalších donucovacích prostředků (vodní děla, slzný plyn, gumové projektily a fyzický střet s demonstranty).  Systémy LRAD najdou ale i uplatnění ve vojenských cvičných prostorech, při střežení kritických objektů jako jsou muniční sklady a jaderné elektrárny (pevné systémy ovládané na dálku pomocí sítě Ethernet), vojenské přehlídky, nasazení při živelných a průmyslových katastrofách, řešení nepokojů, demonstrací, vyjednávání s teroristy a nebezpečnými zločinci (zvuk snadno proniká auty a budovami) aj. Využití např. při udílení pokynů davu lidí na zahraničních misích (standardně dodávaný MP3 přehrávač umožňuje udílet hlasové pokyny v cizí řeči) a zjistit záměr osoby, která se blíží ke koloně vozidel nebo kontrolnímu stanovišti.

Nejmenší zařízení LRAD 100X bylo předvedeno v rámci prezentace 30. října 2014 na Policejní akademii v Praze. Policie ČR pak měla zařízení zapůjčeno ke zkouškám, které byly provedeny v reálném nasazení při práci s fotbalovými fanoušky a řešení demonstrací v Praze. LRAD se plně osvědčil: velký výkon, směrování zvuku, dokonalá srozumitelnost pokynů na velkou vzdálenost a intenzivní odrazující tón.

NOVINKA! Pro města a obce systém včasného varování obyvatel LRAD 360X, který jako jediný výrobek v ČR poskytuje rovnoměrné pokrytí zvukem v okruhu 360°. Hlasité, vysoce srozumitelné sdělení hlasových zpráv na ploše až 5,3 km2. Více systémů umožňuje pokrýt větší území. Montáž a servis zajištěn profesionální partnerskou společností. Na nákup systémů LRAD lze získat dotace EU. Pro více informací si prosím stáhněte prospekty výrobků LRAD v části "Ke stažení".

Odkaz na stránky výrobce: www.lradx.com

Návody a prospekty

Fotogalerie

LRAD 100X LRAD 100X LRAD 500X-RE LRAD 500X-RE LRAD 300X-RE LRAD 300X-RE LRAD 450XL LRAD 450XL LRAD 360Xm LRAD 360Xm LRAD 360X LRAD 360X LRAD 360X
Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.